19.5.07

Limity internetových peňaženiek

Na prosbu Slava.

K článku o internetových platbách Slavo poslal nasledujúci komentár:Mam rad taketo clanky o moznostiach platby inac ako cez klasicke banky. Cital som ich strasne vela, ale v ziadnom som sa nic nedocital, ako je to s limitmi penazi, ktore clovek moze mat na ucte u tychto spolocnosti a tiez o tom kolko penazi moze clovek vybrat z uctu. Viem, ze su tam urcite obmedzenia, ale nikde som sa nedocital ake presne a z domovskych stranok som to uplne nepochopil. Ak niekto vie o tychto obmedzeniach a limitoch a vsetkom co s tym suvisi, mohol by o tom napisat, myslim, ze by to boli cenne informacie pre mnohych.

Preto v tomto článku rozoberiem základné limity v Moneybookers a PayPal.U Moneybookers sú limity nastavené trochu zložitejšie.
Takže vklady na Moneybookers pomocou kreditnej karty stoja 1.9% k čiastke a maximum je 67484.00 / v akejkoľvek 60 dňovej perióde. Cena je odvádzaná ešte od pohybu kurzov. Čím Euro/Dolár/Libra stojí menej, tým menší je tento limit.
Limit na výbery pomocou bankového účtu a zasielanie peňazí však už nie je jednotné. Záleží to od toho, či ste do Moneybookers už niečo zaslali z vlastného bankového účtu, ktorý je vedený na Vaše meno. Po tomto máte limit 674 840,-Sk/ za 90 dní. Ďalej môžete verifikovať svoju adresu tak, že Vám oni pošlú list a vy z neho zadáte kód. Tak sa Vám zvýši limit o ďalších 5 tisíc Euro.

Čo sa týka poplatku pri platbe resp. prevode na nejaký iný MB účet, to stojí 0.5% z čiastky no MAXIMÁLNE pol Eura, čo je v tejto chvíli o málo viac ako 17korún.
Čo sa týka PayPalu....Slováci vyberať nemôžu takže tu Slavovi nepomôžem. Tu je pri odosielaní potrebné verifikovať kreditnú kartu a emailovú adresu. Kreditná karta sa v PayPal verifikuje rovnako ako v Moneybookers. PayPal zašle na Vašu kartu veľmi nízku čiastku a vy zadáte desatinné číslo čiastky, ktorej Vám poslali v dolároch. Emailová adresa sa potvrdzuje jednoduchým kliknutím na odkaz, ktorý Vám do nej zašlú. Limit je následne na posielanie 2000Dolárov. Môžete tiež verifikovať svoj bankový účet, čo však musíte so zahraničnou bankou. Následne je možné, že nedostanete vôbec žiadny limit.
Tieto limity sú najmä pre osobné účty nie pre business účty.

Žiadne komentáre: