9.5.07

Nový Google-Analytics

Google Analytics spustil nový design...

Dnes, keď som sa prihlásil do svojho účtu na Google Analytics zistil som, že sa niečo zmenilo...

Google Analytics zmenil design reportov. Hneď po prihlásení pri vyberaní si stránky, ktorej štatistiky si chcete pozrieť už máte dve možnosti a to nový design beta alebo staré štatistiky.

Nové štatistiky už defaultne na hlavnej stránke naozaj prinášajú všetko, čo potrebuje človek, ktorý chce optimalizovať pre vyhľadávače ale aj človek, ktorý sa snaží zmaximalizovať počet návštev a konverzií. Stránka je určite prehľadnejšia. Je však možné, že si bude treba ešte pár otvorení zvyknúť.

Systém je jednoduchý, na hlavnej stránke si môžete vybrať čokoľvek tam chcete mať. Okrem poľa Site usage a hlavného grafu môžete premiestňovať alebo vyhadzovať či pridávať hocičo úplne rovnako ako pri Google gadgetoch, ktoré môžete mať na stránke www.google.com .

Google Analytics pribudla základná dôležitá funkcia a to emailové reporty. Ja to síce nevyužívam no viem, že rovnako napríklad Webmonitor.sk alebo iné platené i voľné služby takúto možnosť ponúkali. Rovnako sa zmenili niektoré texty priamo na stránke tak aby boli pre užívateľa užitočnejšie.


Myslel som si, že Google Analytics už spustí aj službu merania úspešnosti Google AdSense , keďźe aj to je jeden z dôležitých "Goals" webmasterov. Často je kliknutie na Adsense tou hlavnou konverziou napríklad pri blogoch.
Túto možnosť však zatial Analytics nespustil, no už dlhodobejšie sa na príprave Adsense pracuje. Na stránkach Google je aj miesto pre debatu s developermi o návrhoch a požiadavkách systému. Myslím si, že Analytics bude schopný spustiť túto možnosť v krátkej dobe. Zatiaľ sa naďalej z Google Adsense dajú merať kliknutia, no nie ich reálna hodnota.


Na stránkach analytics sa píše, že to bude spustené v priebehu niekoľkých týždov. Mne sa však design pustil už dnes, hoci len v noci zo včera(utorok) na dnes sa to spustilo a tak si myslím, že väčšine z nás to nabehne veľmi skoro. Je však pravda, že mám viac meraných stránok a starší účet....

Určite zmena k lepšiemu...

Viac si môžete už v angličtine prečítať na Analytics blogu.

Žiadne komentáre: