1.7.08

Google začne indexovať FlashJe množstvo webmasterov, ktorý pri tvorbe svojich webov silne minimalizujú množstvo flash-u v stránke, pretože im to môže uškodiť vo vyhľadávačoch.

Nuž dal by sa písať článok o tom, že flash sa dá zoptimalizovať veľmi kvalitne, len to treba vedieť. Vyzerá to však tak, že na tento článok je už neskoro.

Google včera v noci vydal správu o tom, že bude indexovať textové elementy Flashu.
Indexovať sa budú len texty vo Flashi s formátom SWF(Shockwave Flash). Indexovať sa, samozrejme, nebude formát FLV(Flash video), v ktorom sa nachádzajú napríklad videá, tie sú však indexované na Google Video.( O tom článok nabudúce)

Google zatiaľ nepracuje na indexovaní Flashov s obrázkami, ba dokonca radí, aby slová, ktoré nechcete aby Google indexoval z Vášho Flash-u, ste umiestnili do formy obrázkov.

V prípade, že máte stránku celú vo flashi je možné, že Vám táto správa veľmi pomôže. Google nielenže zaindexuje text z Vašich stránok ale taktiež získa aj odkazy na Vaše podstránky a tie zaindexuje tiež.

Sami vidíte v screenshote, že to ešte svoje nedostatky má. A tak my, čo sa venujeme optimalizáciám, máme pár dní robotu. Určite s tým budú zaujímavé testy nás optimalizujúcich a aj Google ešte túto technológiu poriadne posunie dopredu. Nuž už onedlho uvidíme výsledky.

1 komentár:

Streamer povedal(a)...

Podla mna, je to sice pekne ze to bude vediet indexovat ale v konecnom dosledku to neprinesie zlepsenie vo vysledkoch vyhladavania, komu by sa chcelo cakat az prebehnu vsetky animacie a sam sa popreklikavam k potrebnej informacii, ludom sa nechce cakat, na druhej strane Google to vzdy nejak elegantne vyriesi, mozno nejake google sitemaps len pre Flash alebo co :-)