4.3.09

CeBIT 2009 otvorila Angela Merkelová a Arnold Schwarzenegger


Hannover(2.Marec) – Jednu z najdôležitejších IT výstav, CeBIT 2009, zahájili na slávnostnom otváracom ceremoniále spoločne nemecká kancelárka Angela Merkelová a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.


V prejavoch hostí dominovala najmä finančná kríza. „Stretávame sa tu v na problémy bohatej dobe,“ začínal jednu z pasáží prejavu Schwarzenegger zároveň však dodal:“Je čas vzchopiť sa a odmietnuť neúspech.“ Dr. Scheer, prezident skupiny BITCOM, priznáva:“High-tech je na tom v porovnaní s väčšinou ostatných odvetví stále lepšie.“ Podľa Craiga R. Barreta, predsedu predstavenstva spoločnosti Intel, nie je liekom na krízu šetrenie ale investovanie. „Krízu nemožno prečkať šetrením, je potrebné investovať do budúcnosti.“ Väčšina prejavu tothto Stanfordského profesora bola o vzdelávaní, ktoré považuje za základ royvoja spoločnosti. Za príklady podľa neho správneho investovania do budúcnosti v menších krajinách predvádza napríklad Fínsko, Izrael či Južná Kórea.Schwarzenegger ocenil prvú ženskú kancelárku Nemecka a najvplyvnejšiu ženu sveta podľa Forbes za jej prácu. Taktiež spomínal na svoju kariéru bodybuildera a filmovej hviezdy. Svoj prejav zakončil populárnou hláškou z Terminátora 2:“Hasta la vista, baby.“

California je vôbec prvý americký štát, ktorý sa stal hlavným partnerom CeBITu. V minulosti boli partnermi CeBITu krajiny. „California je ôsma najväčšia ekonomika sveta a hlavné mesto technológie a vývoja,“ vysvetlil Schwarzenegger. Minulý rok bolo partnerským štátom CeBITu Francúzsko.

CeBIT je veľtrh na tému informačné a komunikačné technológie. Jeho oficiálna časť sa koná od 3. do 8. Marca. Napriek zníženiu počtu vystavovateľov oproti minulému roku je CeBIT s viac ako 4300 spoločnosťami zo 69 krajín považovaný za najväčšiu ICT výstavu na svete. Oproti roku 2001 je to však pokles temer na polovicu. Hlavnou témou tohtoročného CeBITu je Webciety. K ďalším pilierom patrí najmä Green IT a Telemedicína.

1 komentár:

Credit Card Balance povedal(a)...

Exhibiting is such a powerful marketing tool and also one where you get to meet clients and traders face-to-face.