2.11.09

Amazon doručuje na Slovensko už aj elektroniku a ďalšie produkty...

Z Britského Amazon.co.uk mi dnes prišiel newsletter a hneď na jeho vrchu sa nachádzala slovenská vlajka vedľa textu:

Amazon.co.uk now delivers thousands of additional products to Slovakia, including electronics, appliances, garden items and more

Amazon.co.uk aj doteraz doručoval na Slovensko, no len knihy. Momentálne si môžete z Amazon-u zakúpiť všetko od IPhonu cez mixér až po oblečenie. (Pre Amazon.com to zatiaľ neplatí)

Amazon patrí medzi najväčšie a najobľúbenejšie obchody na svete. Spolu so svojimi lokálnymi verziami sa stal internetovým obchodom s najväčším počtom návštevníkov, jednotkou v predaji sa stal v desiatkach krajín a v Británii sa len prednedávnom stal najobľúbenejším obchodom pre nákup hudby a videa a tretí v kategórii - všetky. Odteraz sa nakupovaniu na Amazon.co.uk môžu venovať aj Slováci.

E-shop spoločnosti Amazon bol už pred týmto rozhodnutím nakupujúcimi často preferovaný pred ostatnými zahraničnými no aj slovenskými spoločnosťami. Spôsobili to faktory ako rýchlosť doručenia, veľkosť ponuky, možnosti doručenia, prehľadnosť webstránky a iné.
Bežne sa stávalo, že ak ste kupovali nejaký darček na poslednú chvíľu, žiaden slovenský obchod Vás nebol schopný tak rýchlo uspokojiť ale britský Amazon Vám to doručil načas.

Myslím, že po tomto rozhodnutí to budú mať slovenské e-shopy ale aj obchody o čosi ťažšie. Ak si niekde môžete vybrať zo širšej ponuky, za nižšiu cenu a doručia Vám to rýchlejšie, určite si vyberiete svetovo známy a overený Amazon. Slovenské obchody to však môže donútiť k lepšej zákazníckej podpore, ponuke viacerých platobných a doručovacích metód, lepším akciám a špeciálnym ponukám a taktiež hľadaniu ďalších možností kde a ako presvedčiť zákazníka aby nakupoval práve u nich. Posilnia tak nie len ponuku ale aj konkurenciu, čo by mohlo priniesť prospech pre zákazníkov.

Pre webmasterov to navyše prináša ďalšiu výhodu a to takzvaný Associates Programme, pri ktorom môžu na svojej stránke zobrazovať reklamu na akýkoľvek produkt, o ktorom napríklad píšu a získať odmenu za jeho predaj. A tak sa čoskoro môžeme zrejme tešiť na viac bannerov ako tento:, či odkazov ako som použil vyššie v texte.
6 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Vdaka za zaujimave informacie

Anonymný povedal(a)...

to, co som hladal, vdaka

Anonymný povedal(a)...

Your blog keeps getting better and better! Your older articles are not as good as newer ones you have a lot more creativity and originality now keep it up!

Anonymný povedal(a)...

Diky za zajimavy blog

Anonymný povedal(a)...

Diky za zajimavy blog

Lydia povedal(a)...

Hi, nice blog & good post. You have beautifully maintained it, you must try this website which really helps to increase your traffic. hope u have a wonderful day & awaiting for more new post. Keep Blogging!