15.4.07

Anchor texty

Ako som dnes písal článok o SEM tak som toto slovo dal aj do vyhľadávača. Prekvapili ma niektoré výsledky.

Anchor text je jedna z najdôležitejších záležitostí, čo sa týka SEO(search engine optimalization). Jednoducho povedané je to text, na ktorý sa dá kliknúť. Ak urobím link vyhľadávač tak anchor textom je vyhľadávač. A keď je takýchto linkov viac v kombinácii s ďalšími faktormi sa na slovo vyhľadávač začne zobrazovať google.com.

A tu zisťujeme chyby v našich anchor textoch. Už ste určite videli link....Kliknite sem! A teda keď sa ešte nájde pár desiatok takýchto linkov tak Stavky.com nájdeme na slovíčko sem. Skúste si pozrieť, čo ponúka Google na slovo sem. Na treťom mieste nájdete stránku štátneho pedagogického ústavu, na ktorej slovo "sem" nenájdete ani len raz. Nasleduje Sekcia verejnej správy ministerstva vnútra SR opäť bez slova sem.


Toto všetko je spôsobené linkami ako kliknite sem a ďalšími prospievajúcimi faktormi pre SEO, ktoré efekt len znásobujú ako vek stránky, iné odkazy s inými slovami znásobujúce efekt linkov so slovom sem, prípona gov - ktorá je cenená vyhľadávačmi viac, množstvo unikátneho obsahu na stránke, odkazy z autoritatívnych stránok....

Preto ak chcete zabezpečiť lepšie vyhľadávanie mali by ste v Anchor textoch používať popis stránky, prípadne písať odkazy okrem a href aj s a title, href.

Žiadne komentáre: