14.6.08

SEO blog: No more...

Heej môj blog má rok a pol. Oproti iným málo, oproti iným veľa.

V poslednej dobe ste si mohli všimnúť, že nápisy ako SEO blog z môjho blogu zmizli.
Niežeby som prestal so SEO. Má to však dva dôvody a tak si ich cez obľúbené ul a li zhrňme.

  • Blog bol pôvodne najmä získavaním nových zákazníkov. Každý týždeň prišla minimálne jedna ponuka, no v priemere to boli asi tri. Zákazníkov mám však už dosť. Bežné stránky neberiem už dlho, pretože už mi neponúkajú dostatočnú výzvu a veľké zákazky neberiem už dlho, lebo na nich nemám už čas. A tak sa stalo, že za posledné tri mesiace som začal s jediným projektom zákazníka a dvoma projektami v spolupráci s inými SEO profíkmi - tie dve však aj tak nešli cez blog.

  • Prílišná špecializácia blogu mi zabránila venovať sa aj ďaľším zaujímavým veciam, načo tento blog bol pôvodne robený. Napríklad prvý článok o dohadovaní zápasov. Už vtedy prebehol desiatkami blogov, vybrali.sme.sk či linkuj.cz. Dodnes veľmi pravdivý. BTW:Dokonca aj takýto článok mal svoje ohlasy u tipérov a športovcov.

  • Rozhodol som sa, že radšej podporím tybi-ho fórum a jeho stránky. Rovnako už dlhšie spolupracujem na rôznych projektoch s Radom Rohalom, čo je obohacujúca spolupráca.


Ale zato...články o SEO budú pokračovať a už teraz je jeden pripravený v konceptoch.

Ok a také obhliadnutie, čo mi blog za posledný rok a pol priniesol:
1/Stovku odoberajúcich čítačiek. Ok, ok, robím síce weby, ktoré podľa feedburnera odoberá tri tisíc ľudí, ale na Slovenské pomery a na to ako často som písal, celkom dobré, nie?
2/100 000 návštev podľa Google-analytics. Fakt dobré číslo. A temer 5 000 návštevníkov len v jeden deň.(Deň keď som vyhlásil, že príde PayPal na Slovensko a v SITA bol so mnou rozhovor na tému gamblingu na Slovensku.)
3/No a v neposlednom rade množstvo projektov, zákaziek a ponúk...kontakty na ľudí od Moskvy až po Toronto...v abecede od AFP cez Google až po Zoznam zdravotníckych zariadení, od Artema zo Spartaku Moskva po Zdena z agentúry SITA...množstvo kamarátov medzi blogermi...množstvo cestovania, stretávok či pobyty v päťhviezdičkových hoteloch... Veru, blogu vďačím za veľa a verím, že to všetko bude pokračovať.
4/No a v neposlednom rade silný nástroj na linkbuilding. Blog s 12 000 externými odkazmi je vždy dobrý na rýchle zaindexovanie novej stránky.

No a jedno, čo sa mi tu nikdy nepodarilo je ho speňažiť priamo. Mám projekty, ktoré robia z affiliatov desiatky tisíc Eur, z Adsense či Text-link-ads tisíce dolárov či z predaných bannerov aspoň pár tisíc korún.
Tento blog okrem refferallu na PayPal, ktorý priniesol pár stovák dolárov nezarobil vôbec nič. Bežný blog na Slovensku asi nie je jednoduchý spôsob ako sa poriadne nabaliť. Už som aj párkrát chcel vyhodiť, že to nezarába ale pre človeka, čo robí s internetovým marketnigom je aj takáto skúsenosť a zdroj informácií dobrý.

Ok, čiže k čomu dôjde v krátkom čase na tomto blogu je...
Článok o katalógoch na internete - Yahoo directory, Dmoz, slovenské katalógy
Vytratenie reklám Adsense
Článok o porovnaní najväčších vyhľadávačov pri tvorbe porno webu - Google, Yahoo, MSN a Ask.com po prvom polroku webu. Dozviete sa aj, koľko trvá takýto vlastný web vytvoriť a či to dokáže niečo za taký čas zarobiť.
Články o Košiciach(meste kde žijem), Iphone(ktorý som si kúpil) a športe-tipovaní(do čoho sa ozaj vyznám).

Zostante nažhavený, články už o pár dní...

1 komentár:

Anonymný povedal(a)...

Za podporu fóra a stránok ďakujem... beriem ťa za slovo. :)