27.2.09

CeBIT 2009

O tri dni sa nám začína CeBIT 2009. Bude sa konať od 3. do 8. Marca tohto roka. Na pozvánke na otvárací ceremoniál je vytlačený dátum už 2.3.2009 18:00 a tesne pod tým je veľkými písmenami ako jeden z hlavných speakrov Arnold Schwarzenegger. Niežeby témou tohto CeBITu bol Terminátor ale California sa stala partnerským štátom CeBIT-u.

Je to vôbec prvýkrát, čo sa partnerom CeBITu stal jeden z amerických štátov a nie celá krajina ako napríklad minulý rok Francúzsko. Odvovodňujú to silou Californskej ekonomiky, ktorá je silnejšia ako väčšiny krajín. Jej pozícia v IT sektore sa taktiež poprieť nedá. K tým témam ... Zádkladnou témou tohtoročného CeBITu bude Webciety a k tomu sa pridáva Green IT. Green IT je prevzaté z minulého ročníka.

Čo však prevzaté z minulého ročníka nie je, je počet vystavujúcich. Tento počet klesol oproti minulému roku o 1545 firiem. Napriek tomu si myslím, že počet 4300 vystavujúcich na kvalitnú výstavu stačí. Pokles je, samozrejme, pripisovaný finančnej kríze. Z krajín najväčších vystavovateľov na CeBITe klesá Americká ekonomika medziročne o 4%, odhad nemeckého inštitútu pre ekonomický výskum prepokladá Nemecku pokles v prvom štvrťroku medziročne pokles o 4.5% a v Japonsku sú čisla poklesu už teraz dvojciferné(-12,7%).

Téma Webciety je však aktuálna a jej rozvoj je obrovský. Ako samotná stránka CeBITu uvádza webciety je termín pomenúvajúci čosi, čo má na zodpovednosti veľké zmeny v osobnom ale aj profesionálnom živote mnohých ľudí. Online marketing sa bez týchto znalostí robí ťažko. A preto Vám na tomto blogu a v agentúre SITA ponúknem pár článok a tipov, ktoré som si z Cebitu odniesol.

A ešte taká celkom milá povinnosť. Tento rok sa pre moju cestu do Hannoveru našiel sponzor a je ním Park Hotel v Brémach. Kedže som v ňom býval už minulý rok, keď ma ešte nesponzoroval tak viem, že tento hotel je skvelý a presun z Brém do Hannoveru trvá asi hodinku a podobný päťhviezdičkový hotel v Hannoveri v čase CeBITu stojí aj desaťnásobok. Teda...podobný...Park Hotel Brémy bol vyhlásený tento rok za najlepší hotel v Nemecku, takže podobný sa nehľadá ľahko.

2 komentáre:

Juraj povedal(a)...

kua, niekomu sa zije.. ;)

Michal povedal(a)...

nechce niekto listky na CeBit?